niedziela, 22 marca 2020

KNA – o naszej działalności

Koło Naukowe Arabistów Uniwersytetu Warszawskiego jest organizacją zrzeszającą studentów zainteresowanych szeroko pojętym światem arabskim. Większość członków KNA to studenci Katedry Arabistyki i Islamistyki UW, ale w naszych szeregach mamy też studentów innych kierunków, na przykład historii. Głównymi celami naszej organizacji są: 

  • rozwijanie zainteresowań związanych ze światem arabsko-muzułmańskim,
  • popularyzacja wiedzy o świecie arabsko-muzułmańskim,
  • przygotowanie członków do samodzielnej pracy badawczej.


Trzonem naszej działalności jest organizowanie wydarzeń o charakterze naukowym, popularnonaukowym i kulturalnym, które mają na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o krajach arabskich, aby zwiększać wrażliwość polskiego odbiorcy na kulturową różnorodność i odmienność. Stale współpracujemy z Akademickim Radiem Kampus, w którym odbywają się audycje z udziałem naszych członków. Ponadto utrzymujemy liczne i stale poszerzające się kontakty z przedstawicielami dyplomatycznymi państw arabskich w Polsce. 

Co więcej prowadzimy aktywną działalność w internecie i mediach społecznościowych, dzięki czemu docieramy do szerokiego grona odbiorców. Na naszym Facebookowym fanpage'u publikujemy posty w ramach sześciu cotygodniowych cykli: słówko tygodnia, cytat literacki, przewodnik KNA, sztuka i architektura, post muzyczny i literatura arabska. Można nas znaleźć także na Instagramie.

W roku 2019 nasza działalność została doceniona przez jury konkursu StRuNa, w ktorym KNA uzyskało wyróżnienie w kategorii ,,Koło Roku".

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej aktywności na stronie oraz w innych miejscach w internecie.